رتبه موضوع:
 • 0 رای - 0 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
اقتصاد زیره سبز در دستان کشاورزان
#1
خرید زیره سبز از کشاورز چگونه می تواند به سه رکن زیر کمک کند؟
 •  حمایت از اقتصاد کشاورزان
 •  اشتغال زایی و کارآفرینی
 •  ارزآوری برای کشور
در این مقاله قصد دارم به بررسی دقیق این موضوع بپردازم که خرید زیره سبز از کشاورز چه مزایایی می تواند برای حوزه گیاهان دارویی کشورمان داشته باشد؟به طور میانگین یک هکتار زیره کاری به 35 نیروی کار در روز نیاز دارد.این یعنی اگر شما خریدار زیره سبز هستید؛ باید بدانید که اهمیت زیره سبز تنها در ارز آوری برای کشور خلاصه نمی شود، بلکه از جهت اشتغال زایی نیز قابل توجه است.دقت داشته باشید 35 نیروی کار فقط برای پروسه کاشت است، در پروسه نگهداری و برداشت این رقم قطعاً افزایش پیدا می کند.یک گزارش بومی که با همکاری یکی از کارشناسان اقتصادی جهاد کشاورزی خراسان شمالی و یکی از متخصص تغذیه در دانشگاه آزاد قوچان انجام شده، نشان می دهد:از تعداد ۳۰ نفر تولید کننده زیره سبز:
 •  یک نفر از سیاست های حمایتی راضی
 •  تعداد ۱۰ نفر نسبتاً راضی
 •  تعداد ۱۹ نفر ناراضی
همچنین در این گزارش آمده است که:اکثر تولیدکنندگان زیره سبز از نوع وجین، برداشت، فروش و قیمت دلالی خرید از کشاورزی ناراضی هستند و از مهم ترین مشکلات بازار زیره نیز به نداشتن قیمت ثابت، ندادن وام و عدم بیمه محصول که باعث ضرر تولید کننده می شود، اشاره کردند.هنگام عرضه زیره سبز از تولید کننده به خریداران، کشاورز (تولید کننده) قسمت اعظم زیره سبز تولیدی خود را به فروش می رساند.همچنین زیره به صورت بسته بندی رایج (کیسه) برای فروش به خریداران عمده و کارخانه ها ارائه می شود که این محصول در عطاری ها نیز به همین شکل و در نهایت در ابعاد کوچکتر در داخل نایلون به مصرف کننده تحویل داده می شود.خریداران عمده زیره سبز برای صادرات از کیسه های بزرگ استفاده می کنند و در کشور های مقصد نظیر پاکستان، امارات، ترکیه، بحرین، قطر و غیره، پس از فرآوری، با بسته بندی های بسیار زیبا با برند خوشان به فروش می رسانند و حتی به عنوان سوغات نیز به بازار عرضه می کنند.ارزش دارویی، تقاضای بازار و سطح فرآوری از مهم تـرین شـاخص هـای سـنجش اقتصادی یک گیاه، طبق گزارش سازمان خوار و بار جهـانی اسـت.کشـور عزیزمان بـا داشتن شرایط اقلیمی و تنوع گیاهی به مراتب بهتر از اروپا، در حـال حاضـر حدوداً 60 میلیون دلار از تجارت جهانی گیاهان دارویی را به خود اختصـاص داده اسـت.بخش عمده ای از این مبلغ، مربوط به صادرات زعفران و زیـره سـبز اسـت.بـاتوجه به سهم 124 میلیارد دلاری تجارت جهانی از فروش گیاهان دارویی، سـهم ایران کمتر از نیم درصد کل تجارت جهانی است.ماجرا زمانی ناراحت کننده تر می شود که بسیاری از مواد اولیه مورد نیاز در صنعت تولید داروهای گیاهی، از خارج وارد می شوند!!!آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم.امّا در ایران چه اتفاقی می افتد که اینقدر سهم کمی داریم؟دلایل سهم ناچیز ایران در تجارت جهانی زیره سبزاز نگاه بنده به عنوان یک کارشناس، در میان موارد ذکر شده، موارد (1، 2، 5 و 6) از همه مهم تر هستند.1. عدم حمایت از کشاورزان زیره سبز
2. عدم آشنایی کشاورزان و صادرکنندگان به اصول نوین بازاریابی
3. عدم توازن نرخ صادراتی در مقایسه با تورم و قیمت تمـام شـده تولیـد داخلی
4. عدم کنترل و نظارت دقیـق از طـرف مؤسسـه اسـتاندارد و تحقیقـات صنعتی بر کیفیت زیره سبز
5. عدم تهیه و بسته بندی زیره سـبز بـطور صـحیح و مطـابق با اصـول طبقه بندی بین المللی
6. رعایت نکردن بهداشـت و لحـاظ نکـردن سـلیقه مصرف کنندگان
7. عدم وجود تبلیغات وسیع و مؤثر برای تشویق و حمایت تولیدکنندگان و صادرکنندگان
8. فاصله زیاد ایران از پیشرفت علوم و فنون در رابطه بـا فرآینـد تولیـد، فرآوری زیره و پایین بودن امکانات این حوزه در کشور
9. پیدایش رقبای جدید که اغلب پیشرفته تر از کشورمان عمل می کنند
10. حضور صادر کنندگانی که با مسائل صادرات آشنایی اندکی دارندریسک هایی که کشاورزان زیره سبز متحمل می شوندمتأسفانه هر ساله در فصل برداشت زیره سبز، در بازارهای تولید عمده این محصول نظیر سبزوار، شاهد این موضوع هستیم که عده ای از واسطه گران بدون توجه به زحمات کشاورزان زیره سبز، با ایجاد یک کانال زیره سبز، بوسیله تعریف قیمت های حباب گونه، بازار این محصول را به نفع خود نوسانی می کنند.در ادامه شما را با ریسک ها و خطراتی که متوجه کشاورزان زیره سبز می شود، آشنا می کنم.
 •  افزایش ناگهانی تورم و گرانی نهاده های اولیه تولید
 •  کاهش قیمت بذر زیره سبز با صدور مجوزهای واردات بی رویه
 •  وجود واسطه گری در بازار گیاهان دارویی از جمله زیره سبز
 •  کشت ناگهانی، سریع و وسیع توسط تولیدکنندگان جدید
 •  کاهش قیمت به دلیل کشت تصاعدی
 •  شرایط بد جوی از جمله سرما و گرمای بیش از حد
 •  اپیدمی شدن نوعی بیماری در مزارع
قطعاً اکنون متوجه شده اید که چرا بنده به خرید زیره سبز از کشاورز اصرار دارم.اگر شما هم تاجر و یا خریدار زیره سبز هستید؛ باید بدانید که بهترین راه حمایت از کشاورزان زیره سبز در سراسر کشور، خرید زیره سبز از کشاورز است.خرید زیره سبز از کشاورز و نقش حمایتی آنبدیهی است که با خرید زیره سبز از کشاورز، گردش درآمدی ایجاد شده و آن ها از این گردش درآمدی می توانند برای فعالیت هایی نظیر بازاریابی صادراتی، طراحی بسته بندی های مناسب برای خرده فروشی، ایجاد صنایع فرآوری نظیر اسانس گیری و… استفاده نمایند.پاسخ به یک ابهام بزرگ خریداران زیره سبزبعضی از خریداران عمده زیره سبز زمانی که با بازرگانی فایدیم تماس می گیرند؛ این ابهام برایشان ایجاد شده است که:اگر ما زیره سبز را از کشاورز خریداری کنیم، آن محصول دارای ناخالصی هایی نظیر چوب و بخش های مختلف گیاه زیره است و این بار مناسب ما نیست.اگر این ابهام برای شما نیز وجود دارد، در ادامه با من همراه باشید.منظور از خرید زیره سبز از کشاورز، لزوماً این نیست که بار را پای زمین از آن ها خریداری کنید.گرچه که در زمین هایی که سطح زیر کشت زیادی دارند، معمولاً دستگاه های کوچک بوجاری نیز وجود دارد.اغلب زیره کاران استان خراسان، مخصوصاً زیره کاران سبزوار، پس از برداشت و خشک کردن زیره سبز آن ها را به کارخانه های بوجاری زیره می برند.این کارخانه ها وزن خالص زیره سبز بوجاری شده را به کشاورز محترم اعلام می کنند و در قبال آن یک فیش به کشاورز می دهند.شما پس از خرید زیره سبز از کشاورز، توسط وی یک حواله دریافت می کنید که با آن حواله می توانید از زیره سبز بوجاری شده آن کشاورز در کارخانه بوجاری، به مقداری که خرید کرده اید، برداشت کنید.بنابراین با خرید مستقیم زیره سبز از کشاورز نیز می توانید به بار مناسب با نیاز خود دست پیدا کنید.ما در بازرگانی فایدیم مفتخریم که با زیره کاران بزرگ استان خراسان، سال هاست ارتباط صمیمی و موفقی داریم و به یاری یکدیگر محصول مناسبی را در اختیار خریداران خود، چه در بازارهای داخلی و چه در بازارهای جهانی، قرار می دهیم.امید است که بتوانیم با بازاریابی حرفه ای و همچنین ارائه بسته بندی های مناسب، زیره سبز این طلای سبز ایران را به جایگاهی که لیاقت آن را دارد برسانیم و به این وسیله برای شمار زیادی از هم وطنان عزیزمان اشتغال زایی کنیم.منبع: فایدیم
پاسخ
#2
تعمیر مانیتور:
 
تعمیر مانیتور یکی از حساس ترین و تخصصی ترین تعمیراتی است که در حال حاضر در جهان در حال عرضه میباشد. تعمیر مانیتور بسیار کار پیچیده ای بوده و اگر مانیتور خود را به دست یک متخصص حرفه ای نسپارید ممکن است لوازم هوشمند شما دیگر هیچوقت مثل روز اولش نشود. به همین دلیل نمایندگی سامسونگ این امکان را در اختیار شما قرار داده است که بتوانید تعمیر مانیتور خود را در کمترین زمان و همراه با بهترین کیفیت انجام دهید. اگر قصد رفع مشکل، ترمیم و یا تعمیر مانیتور خود را دارید، با برون سپاری آن به دست تعمیرکاران ما میتوانید از سلامت لوازم دیجیتال خود مطمئن بوده و با خیالی راحت آن را تحویل بگیرید. جای این را دارد که گفته شود خدمات تعمیر مانیتور مرکز نمایندگی سامسونگ به این صورت است که از قطعات اورجینال در حین کار استفاده میکنیم و از ضمانت کالا میتوانید اعتماد کسب نمایید.
پاسخ
#3
برای تحلیل رفتار متقابل می توانید مقاله ی زیر را با دقت مطالعه نمایید :زمانهایی هست، درعین آنکه چیزی و یا رفتاری ‌را دوست داریم، نمیتوانیم انجامش دهیم.نوعی بازدارنده ی ‌روانی مارا از انجام آن باز میدارد. حتی از فکر کردن به آن مساله هم احساس شرم و گناه میکنیم. یعنی (خوب نیستی)گاهی کاری را انجام می دهیم درعین حالی که گفتگوی درونی مان ما را تایید می کند و خیلی هم حس خوشحالی کودکانه‌ داریم بخش دیگر درونمان به ما میگوید اشتباه کردی. بعد حس گنگی خواهید کرد هم میخواهیدش هم با ترس نگاهش میکنید.نمونه ای از تحلیل رفتار متقابل را می توان به مثال روبه رو که طی پژوهش های زیادی به دست آمده مشاهده کنید : (مثلا آب نبات چوبی‌تان را با علاقه نگاه میکنید و دلتان میخواهد لیسش بزنید هم میترسید اگرلیس بزنید‌ کهیر بزنید ) چون قبلا به شما گفته اند این کار اشتباه است.اینها نشانه ای از گفتگوی درونی هرشخص با خودش هست.درحالی که باید تصمیمی بگیرد ویا با افرادی درارتباط باشد. دستورات متناقضی را لمس و درک میکند.دستوراتی از بخش (والد _ بالغ _ کودک) درونمان که باید آن را خوب بشناسیم.پی نوشت:دختری که در ماشین معذب میشینه چون مرد کناریش بهش میچسبه، یا نه گفتن به پسری ازش رابطه میخواد رو بلد نیست، ممکنه پدری سختگیر و دیکتاتور داشته، که اجازه ی ابراز وجود و مخالفت را به او ندادهپ.یامی که این دختر همیشه دریافت کرده این بوده که دخترها باید مطیع باشند، یا زنها نمیتوانند مخالفت کنند.مسلما پیامهایی که در کودکی از والدین دریافت شده بر ارتباط های او در آینده تاثیر خواهد گذاشت.وقتی دختری این پیام که تو “مهم هستی اگر بله بگویی” را بگیرد، نخواهد توانست از خود دفاع کند، چون او خوب بودن را با کودک‌ سازگار بودن‌ درک کرده است.هرچقدر این باورها عمیقتر باشند فاصله گرفتن از آنها سخت تر خواهد بود.
پاسخ
#4
سینی کابل یکی از قطعات پر مصرف در تمامی اماکنی که نیاز به سیستم برق کشی و الکترونیکی دارند میباشد. انواع سینی کابل با توجه به موارد مصرفی که دارند به مرور زمان پدید آمده است و همین موضوع باعث شده است تا فروشگاه اینترنتی ما یعنی فروشگاه سینی کابل کاوه، انواع سینی کابل مثل سینی کابل گالوانیزه یا سینی کابل مقاوم در برابر زنگ زدگی را در اختیار شما مخاطبان گرامی قرار دهد. در صورتی که شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید سینی کابل دارید احتمالا علاقه مند هستید تا اطلاعات بیشتری درباره استانداردهای موجود برای ساخت سینی کابل بدست بیاورید. در خصوص این استانداردها باید بدانید که اداره الکتریکی آمریکا اصلی ترین استانداردها را برای تولید انواع سینی کابل معین کرده است. شما می توانید مطمئن باشید محصولاتی که با این استانداردها تولید می شوند دارای کیفیت بالایی هستند. از جمله مهمترین این استانداردها می توان به مواردی مانند NEMA، NEMA VE1 و NEMA VE2 اشاره کرد.
پاسخ
#5
خیلی ممنون از مطالب مفید و خوبتون.

لطفا باز هم از این پست ها بزارید. فقط اینکه اگر قصد تعمیر مانیتور به صورت تخصصی دارید میتونید به مرکز تعمیرات ما مراجعه کنید و از خدمات منحصر به فرد ما نهایت بهره رو ببرید. راستی تعمیرات مانیتور ما همراه با ضمانت هست یعنی اگر بعد از عیب یابی و رفع مشکلات از کیفیت کار رضایت نداشتید میتونید هزینه ای که انجام دادید رو پس بگیرید.
پاسخ
 


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فواید پودر زیره سبز moein.data 0 116 03-02-2022, 09:35 AM
آخرین ارسال: moein.data
  مزیت رقابتی زیره سبز کاشمر چیست؟ moein.data 0 124 03-02-2022, 09:25 AM
آخرین ارسال: moein.data
  تفاوت زیره سبز سبزوار و کاشمر moein.data 0 118 03-02-2022, 09:22 AM
آخرین ارسال: moein.data
  تفاوت زیره سبز کارخانه و کشاورز moein.data 0 95 03-02-2022, 09:14 AM
آخرین ارسال: moein.data
  عوامل موثر در قیمت زیره سبز تهران moein.data 0 74 03-02-2022, 09:12 AM
آخرین ارسال: moein.data
  آشنایی با خواص زیره سبز moein.data 0 79 03-02-2022, 09:09 AM
آخرین ارسال: moein.data
  چشم انداز اقتصاد و کار در کشور گرجستان Digitalmarketing02 0 715 08-21-2019, 12:04 PM
آخرین ارسال: Digitalmarketing02

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

درباره انجمن تخصصی وب هاستینگ

انجمن تخصصی وب هاستینگ فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ آغاز کرده است. هدف این انجمن آموزش، راهنمایی و تبادل اطلاعات بین کاربران در زمینه فناوری اطلاعات می باشد.